Oferujemy specjalistyczne usługi w zakresie
Diagnostyki Ultrasonograficznej:
  • USG genetyczne
  • USG II i III trymestru ciąży
  • USG 3D/4D
  • USG Doppler
  • USG ginekologiczne
Bełchatów, ul. Nehrebeckiego 43
Rejestracja telefoniczna:  885 230 500

Dzięki nam po raz pierwszy zobaczysz wyraźny obraz swojego maleństwa jak również będziesz miała pewność, że Twoje dziecko rozwija się prawidłowo...
USG 3D

 20140731.jpg

3d.jpg

Skip Navigation Links > Start > USG 3D/4D

USG 3D/4D

USG 3D/4D jest najnowszą metodą ultrasonografii, która pozwala na całkowicie bezpieczną, a jednocześnie bardzo precyzyjną ocenę ciąży i przekazanie trójwymiarowego obrazu płodu (urodę dziecka, cechy jego wyglądu zewnętrznego, ocenę pod względem prawidłowości rozwoju) w czasie rzeczywistym (ruchy i zachowanie w łonie matki).

W badaniu 3D/4D części anatomii dziecka mogą być znacznie dokładniej zbadane, zwłaszcza wygląd twarzy, rączek, nóżek, paluszków oraz narządów wewnętrznych. Jest to jeden z elementów wczesnego wykrywania wad wrodzonych płodu. Obraz można dowolnie obracać co daje niepowtarzalną możliwość obejrzenia płodu z każdej strony.

Funkcja "elektronicznego skalpela" umożliwia wirtualne cięcie uzyskanych obrazów w celu poznania szczegółów. Niektóre, zwłaszcza bardzo subtelne ruchy płodu, niemożliwe do zaobserwowania podczas konwencjonalnego badania USG 2D, np. uśmiech, ziewanie, teraz mogą być widziane nie tylko przez wytrawnego klinicystę, ale również przez oboje rodziców dziecka.

Badanie 3D/4D pozwala na nawiązanie szczególnej więzi emocjonalnej rodziców z dzieckiem jeszcze przed urodzeniem.

Lekarz wykonujący badanie zapisuje w pamięci ultrasonografu film z badania, a następnie nagrywa go na płycie DVD, którą otrzymują rodzice jako unikatową pozycję do rodzinnej wideoteki a najładniejsze kolorowe zdjęcia 3D drukowane są na drukarce termosublimacyjnej by najważniejszy moment w twym życiu pozostał, nie tylko we wspomnieniach, na wiele lat.

Zobacz także: